Kosmetyka medyczna - peelingi chemiczne

 


 

Peeling TRX

Peeling TRX

TRX to zabieg depigmentujący, oparty na kwasie traneksamowym, który znany jest ze swojego działania rozjaśniającego przebarwienia oraz zapobieganiu powstawania kolejnych. Kwas ten nadaje się do każdego typu cery, w tym również dla cer naczyniowych, oraz dla tych, na których występuje trądzik różowaty – kwas wycisza stany zapalne i działa przeciwświądowo. Kwas traneksamowy działa na przebarwienia różnego pochodzenia, w tym naczyniowe, ciążowe, powstałe w wyniku przyjmowania środków antykoncepcyjnych oraz pozapalne. Dodatkowo wspiera odbudowę warstwy ochronnej naskórka.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg opiera się o nałożeniu na skórę peelingu kwasowego. Trwa około 45 min. Zalecane jest wykonanie serii peelingów, tak, by uzyskać najbardziej pożądany zabieg. Zwykle seria to 4-6 zabiegów z odpowiednim odstępem kilkunastu dni.

Wskazania

  • cera z niejednorodną pigmentacją i przebarwieniami (plamy soczewicowate, plamy starcze, spowodowane ciążą, stosowaniem środków antykoncepcyjnych itp.) na twarzy, dłoniach i ramionach,
  • cera z przebarwieniami spowodowanymi fotostarzeniem, melasmą naczyniową, odwodniona, szorstkia
  • trądzik różowaty,
  • leczenie świądu, pokrzywki, stanów zapalnych skóry.

Efekty

Skóra po wykonaniu zabiegu jest złagodzona, stany zapalne stają się ukojone. Przebarwienia widoczne na skórze są zredukowane, zahamowany zostaje proces kumulacji melaniny, dzięki czemu następuje przeciwdziałanie powstawaniu nowych przebarwień. Praca gruczołów łojowych zostaje znormalizowana, a skóra stymulowana jest do odnowy komórkowej.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres laktacji,
  • ostre infekcje,
  • aktywna opryszczka wargowa,
  • intensywna ekspozycja na słońce,
  • uszkodzona skóra,
  • uczulenie/nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Powrót

 

Zobacz pozostałe

 

Peeling z kwasem azelainowym

 

Kwas azelainowy Sesderma

Peeling z kwasem azelainowym to intensywna terapia antybakteryjna i przeciwzapalna dedykowana w szczególności dla osób ze skórą wrażliwą i naczyniową.

Sprawdź Zobacz wszystkie

Peeling z kwasem ferulowym

 

Kwas ferulowy Sesderma

Peeling z kwasem ferulowym to zabieg rozjaśniający przebarwienia oraz chroniący skórę przed działaniem promieni słonecznych. Zabieg dla skór delikatnych oraz z oznakami fotostarzenia.

Sprawdź Zobacz wszystkie

Ferulac Classic z witaminą C

 

Ferulac Classic z witaminą C

Felurac to zabieg nawilżająco-rozświetlający, który chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez światło.

Sprawdź Zobacz wszystkie