Telefon:
696 484 895
Adres:
ul. Dmowskiego 26, Nowy sącz
Roma Zielińska

Leczenie chorób wewnętrznych

 

Roma Zielińska

Lekarz medycyny estetycznej i chorób wewnętrznych

Jest lekarzem chorób wewnętrznych z 25-letnim stażem zawodowym. Od ponad 15-tu lat zgłębia wiedzę i zdobywa doświadczenie z zakresu medycyny estetycznej, gdzie uczy się od najlepszych specjalistów z całego świata. Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, która dzięki naszej stale rosnącej świadomości i aktywności zawodowej, pozwala wpływać na stan naszego zdrowia psychofizycznego, ale również cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.

Opiera się o problematykę z pogranicza kosmetologii i chirurgii plastycznej. Dzięki temu ma do zaoferowania szeroki wachlarz zabiegów i mimo, iż kładzie główny nacisk na skórę, zajmuje się całym organizmem człowieka. Poczynając od korekcji zmarszczek, powiększanie ust, aż po modelowanie konturów twarzy i ciała. Medycyna estetyczna w Polsce nie stanowi odrębnej specjalizacji lekarskiej, dlatego też wszystkie tego typu zabiegi może wykonywać każdy lekarz z prawem wykonywania zawodu.

W życiu, pracy oraz etyce zawodowej towarzyszy jej niestarzejące się powiedzenie – „Nihil nisi bene” (Nic, jeśli nie dobrze). W myśl tej idei praktykuje medycynę estetyczną, którą wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami.

Praktykowana medycyna estetyczna obejmuje małoinwazyjne i bezpieczne procedury. Posiada szerokie spektrum działania przy niewielkiej inwazyjności zabiegów. Nastawiona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale również leczy zaawansowane zmiany wyglądu zewnętrznego. Pozwala na poprawę niedoskonałości urody, bez wyłączania z codziennych aktywności czy pracy zawodowej. Jej zadaniem jest zahamowanie procesów starzenia się skóry, jednocześnie ma przynosić zadowalające efekty w leczeniu wielu innych problemów natury estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają w sposób małoinwazyjny ingerować w głębsze warstwy skóry, przy stosunkowo niewielkim obciążeniu organizmu. Dzięki temu uzyskiwane są lepsze efekty wizualne niż w przypadku klasycznych zabiegów kosmetycznych.

W swojej codziennej pracy, jako lekarz medycyny estetycznej, dba o piękno skóry, wykorzystując sprawdzone zabiegi. Odmładzanie, poprzez wypełnianie zmarszczek, wyrównanie kolorytu cery lub usuwanie niedoskonałości – to najczęstsze potrzeby pacjentów. Opcji poprawy wyglądu jest coraz więcej, za każdym razem stara się je dobierać w oparciu o indywidualne potrzeby moich pacjentów.

Największą popularnością zarówno w Polsce jak i na świecie, cieszą się zabiegi wygładzające zmarszczki za pomocą śródskórnych wstrzyknięć kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu jest wygładzenie drobnych zmarszczek oraz poprawa jędrność i elastyczność skóry. Drugim istotnym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej jest botoks, inaczej toksynę botulinowa. Celem iniekcyjnego podawania botuliny jest usuwanie zmarszczek mimicznych, niwelowanie nadmiernej potliwości, leczenie migren, bruksizmu (zgrzytania zębami) czy poprawa kondycji włosów.

Innym rodzaje oddziaływania w zakresie medycyny estetycznej jest korekta rysów twarzy wraz z jednoczesną regeneracją, która możliwa jest do osiągnięcia dzięki ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym, uzyskanym z krwi pacjenta (tzw. wampirzy lifting), a także komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej. Tłuszcz pobrany z innych części ciała może również stanowić świetny wypełniacz w przypadku drobnych bruzd i zagłębień w obrębie twarzy.

Ponadto w codziennej pracy z pacjentami stosuje niechirurgiczny lifting twarzy przy użyciu specjalnych nici, których zadaniem jest modelowanie rysów twarzy poprzez uniesienie i podciągnięcie tkanek miękkich w obrębie policzków i skroni.