Podologia

 


 

Klamry ortonyksyjne

Klamry ortonyksyjne

Klamra ortonyksyjna jest przeznaczona dla osób cierpiących z powodu wrastających lub wkręcających się paznokci. Zabieg z założeniem klamry ortonyksyjnej polega na prawidłowym obcięciu płytki paznokciowej i nadaniu jej odpowiedniego kształtu. Po dokładnym oczyszczeniu i przygotowaniu paznokcia, aplikuje się klamrę drutową. Założenie klamry jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i w większości przypadków przynosi natychmiastową ulgę.

Leczymy innowacyjną Klamrą 3TO Spange

Klamra metalowa 3TO jest wykorzystywana przy zabiegu korekty paznokcia. Innowacyjna, wykonana ze stali chirurgicznej, uniwersalna pod kątem wielkości.

Ze względu na możliwość regulacji jej naprężenia klamrę można stosować do mocno wrośniętych paznokci i w bardzo ciężkich stanach zapalnych. Jest to rozwiązanie idealne dla chorych cierpiących na cukrzycę, gdyż zmniejsza ryzyko zabiegu operacyjnego, a nawet amputacji. Metoda klamry 3TO jest całkowicie bezbolesna. Dodatkowym atutem jest bardzo wysoki komfort pacjenta – nie wpływa ona w żaden sposób na jego mobilność i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Dzięki temu może być stosowana także u ludzi prowadzących aktywny tryb życia i sportowców.

Efekty i korzyści stosowania klamry 3TO spange

  • Zabieg całkowicie bezbolesny
  • Bardzo skuteczny zabieg
  • Przynosi natychmiastową ulgę
  • Mogą być stosowane u diabetyków, a nawet u dzieci od 5. roku życia
  • Powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym niweluje dolegliwość, zapobiegając ponownemu wrastaniu
  • Klamra dokładnie daje duże możliwości korekty, dopasowuje się do wielkości paznokcia
  • Nie powoduje żadnych ran czy obtarć
  • Łatwo zamaskować klamrę modelującym żelem bądź wprawionym w klamrę brylancikiem

Powrót

 

Zobacz pozostałe

 

Usuwanie modzeli

 

Usuwanie modzeli

Modzele są zmianami skórnymi, które powstają na stopach na skutek tarcia lub ucisku. Powodem ich występowania jest zdeformowany układ kostny stóp, nieodpowiednie obuwie oraz nieumiejętne usuwanie zrogowaciałego naskórka.

Sprawdź Zobacz wszystkie

Pedicure leczniczy

 

Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy to zabieg specjalistyczny, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, regeneracyjne, poprawia kondycję i wygląd stóp. Wykonuje się go leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec dolegliwościom stóp.

Sprawdź Zobacz wszystkie