Podologia

 


 

Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy

Wskazania: nadmierne rogowacenie, modzele, odciski, pękające pięty, rogowacenie około paznokciowe.

Pedicure leczniczy to zabieg specjalistyczny, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, regeneracyjne, jak również poprawia kondycję i wygląd stóp. Wykonuje się go leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom stóp.

W ramach leczniczego pedicure wykonujemy:

  • usuwanie hiperkeratoz
  • usuwanie modzeli, nagniotków
  • leczenie pękających pięt
  • korekcję wrastających paznokci
  • leczenie grzybiczych zakażeń płytki paznokciowej

Czym różni się pedicure podologiczny od zwykłego pedicure?

Pedicure podologiczny jest zabiegiem specjalistycznym i leczniczym a pedicure kosmetyczny to zabieg pielęgnacyjny.

Pedicure leczniczy to zabieg dla osób, które cierpią z powodu deformacji stóp, bolesnych modzeli, odcisków, pękających pięt czy wrastających paznokci. Podczas pedicure podologicznego w sposób delikatny i bezbolesny, usuwane są wszelkie zrogowacenia w obrębie paznokci i stopy przy użyciu wysterylizowanych narzędzi co zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Powrót

 

Zobacz pozostałe

 

Klamry ortonyksyjne

 

Klamry ortonyksyjne

Klamra ortonyksyjna jest przeznaczona dla osób cierpiących z powodu wrastających lub wkręcających się paznokci. Zabieg z założeniem klamry ortonyksyjnej polega na prawidłowym obcięciu płytki paznokciowej i nadaniu jej odpowiedniego kształtu.

Sprawdź Zobacz wszystkie

Usuwanie modzeli

 

Usuwanie modzeli

Modzele są zmianami skórnymi, które powstają na stopach na skutek tarcia lub ucisku. Powodem ich występowania jest zdeformowany układ kostny stóp, nieodpowiednie obuwie oraz nieumiejętne usuwanie zrogowaciałego naskórka.

Sprawdź Zobacz wszystkie