Medycyna estetyczna

 


 

Botox

Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to jedna z substancji powszechnie stosowanych w medycynie estetycznej. Zabiegi z zastosowaniem botoksu są skuteczne i bezpieczne, dzięki czemu zyskują coraz większe grono zwolenników.

Szerokie zastosowanie umożliwia między innymi przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek, leczenie nadpotliwości skóry oraz bruksizmu. Toksyna botulinowa jest substancją produkowaną w naturze przez bakterie znajdujące się np. w glebie. Obecnie toksyna stosowana w medycynie pochodzi z kontrolowanych upraw w warunkach laboratoryjnych.

Zabieg polega na podskórnym podaniu odpowiedniej ilości aktywnej substancji w precyzyjnie określone miejsce. Dzięki znieczuleniu skóry specjalnym kremem sam zabieg przebiega bezboleśnie. Działanie toksyny botulinowej wpływa na osłabienie pracy mięśni odpowiadających za ekspresyjną mimikę twarzy, czyli np. nadmierne marszczenie czoła lub oczu. Dzięki botoksowi można zredukować istniejące zmarszczki oraz zapobiegać powstawaniu nowych zmian. Prowadzi to to poprawy ogólnych walorów estetycznych oraz odmłodzenia wyglądu skóry.

Zabieg należy poprzedzić konsultacją u zaufanego specjalisty. Wstępna rozmowa z lekarzem oraz doświadczenie osoby przeprowadzającej zabiegi z użyciem botoksu dają możliwość osiągnięcia zamierzonego efektu w sposób bezpieczny dla zdrowia.

Powrót

 

Zobacz pozostałe

 

Medycyna estetyczna

 

Medycyna estetyczna

Obecnie dostępna jest szeroka oferta zabiegów oraz różnych alternatyw dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, które mają na celu poprawić i uatrakcyjnić nasz wygląd.

Sprawdź Zobacz wszystkie

Medycyna regeneracyjna

 

Medycyna regeneracyjna

Zabiegi regeneracyjne mają na celu przywrócenie skórze jak najlepszej kondycji oraz młodego i zdrowego wyglądu. To szeroka oferta skierowana dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Sprawdź Zobacz wszystkie

laserowe zamykanie naczynek

 

Zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie popękanych naczynek krwionośnych to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów dermatologii estetycznej.

Sprawdź Zobacz wszystkie